Jak zaplanować weekend majowy?

Kolejny weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Choć pogoda nas nie rozpieszcza i nie daje nam jeszcze odczuć tego, że już niebawem będziemy wygrzewać się na słoneczku, już dziś warto zacząć planować jedne z ulubionych dni wolnych Polaków. Organizując sobie zajęcie na ten czas warto wziąć pod uwagę zmienność pogody i być przygotowanym zarówno na upał jak i na chłód i deszcz.

Co robić, jeśli pogoda wyjątkowo dopisze? Oczywiście, można wybrać się nad polskie morze. Może i woda nie będzie jeszcze na tyle ciepła, by można było się w nim pluskać, z pewnością jednak docenimy spacery po plaży w ciepłych promieniach słońca. W tym czasie na pewno wiele atrakcji turystycznych będzie już otwartych. Jeśli więc pogoda się zepsuje, możemy wybrać się do jednej z nich.

Jeśli od morza wolimy góry, majówka to ten czas, kiedy śmiało można już ruszyć na szlaki. Najpiękniejsze widoki spotkamy w majestatycznych Tatrach. Pamiętajmy jednak, że szlaki w górach wysokich nie są dla każdego i jeśli nie jesteśmy pewni, że im podołamy, pozostańmy w dolinach. Lub też wybierzmy inne, mniej popularne góry. W Polsce mamy aż 28 pasm górskich, i prawdopodobnie na każdym z nich będą w długi weekend majowy mniejsze tłumy niż w Tatrach. Zwłaszcza popularne trasy w Dolinie Chochołowskiej, do Morskiego Oka czy na Giewont są wtedy oblegane przez turystów. Tymczasem choćby w leżących w ich niedalekiej odległości Beskidach ruch jest dużo mniejszy, a widoki – choć inne – nie mniej piękne.

Weekend majowy może zaplanować pod kątem wypoczynku. Jeśli nasz umysł i ciało wymagają regeneracji, zarezerwujmy weekend dla dwojga. Wybierzmy się z partnerem lub przyjaciółką, odetchnijmy od codziennych obowiązków i pozwólmy się rozpieścić przynoszącym ulgę masażom. Pobyt w SPA pomaga się zrelaksować, pozbyć napięcia w mięśniach i naładować akumulatory na kolejne miesiące. Zwłaszcza ostatnie lata przysparzają nam mnóstwa stresu. Taka chwila wytchnienia w ciszy i spokoju, może być na wagę złota. Piękne zapachy i relaksujące zabiegi pomogą się wyciszyć i odzyskać siły, a my od razu nabierzemy ochoty, by taki wypad powtórzyć.

Aby dobrze spędzić weekend majowy nie trzeba wcale daleko podróżować. Na pewno i w naszej okolicy znajdziemy atrakcje, na które nigdy nie mieliśmy czasu. Może spacer nad malownicze jezioro? Wizyta w ogrodzie zoologicznym? Albo w obserwatorium astrologicznym? Jeśli poszukamy wcześniej, prawdopodobnie uda nam się jeszcze kupić bilet na jakiś koncert, wystawę lub spektakl teatralny. Ważne jednak, by z tym nie zwlekać. Już za trzy tygodnie cała Polska będzie odpoczywać i zainteresowanie takimi wydarzeniami wzrośnie.