Turnus odchudzający – wakacje z odchudzaniem, detoks, SPA

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób boryka się z problemem nadwagi. Otyłość jest obecnie prawdziwą plagą – to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Problemy z wagą wynikają z szybkiego tempa życia, zbyt dużej ilości wysoko przetworzonego jedzenia, często spożywanego w biegu. Nierzadko jest też pochodną rozmaitych schorzeń, takich jak cukrzyca czy insulinooporność. To wszystko wpływa na to, że problemy z kontrolą masy ciała mają coraz młodsze osoby. Nadwaga to nie tylko defekt kosmetyczny, bowiem z czasem powoduje ona efekt domina, niosąc za sobą kolejne dolegliwości zdrowotne.

Patrząc na ten niepokojący trend nie powinna nikogo dziwić stałe rosnąca popularność wczasów odchudzających. Choć większość osób spotkała się już kiedyś z tym terminem, warto wyjaśnić, czym są takie wakacje.
Turnus odchudzający to połączenie wypoczynku z dbaniem o sylwetkę pod okiem profesjonalistów. Trwa zwykle od tygodnia do dwóch tygodni. Kto powinien rozważyć taką formę wypoczynku jako alternatywę dla tradycyjnych wczasów? Przede wszystkim osoby, pragnące schudnąć, ujędrnić ciało, oczyścić organizm z toksyn.

Jednak należy pamiętać, że efekty nie osiągną się same. Podczas turnusu odchudzającego trzeba dać od siebie wiele wysiłku i angażować się w aktywności. A tych z pewnością nie zabraknie. Wczasowiczów czeka codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu pod okiem trenera. Ćwiczenia są układane indywidualnie, w oparciu o możliwości danej osoby. Połączenie ich z serwowanymi zdrowymi, dostosowanymi kalorycznie do potrzeb posiłkami, pozwoli cieszyć się znakomitymi efektami. Jadłospis jest układany przez dietetyka po wywiadzie z kuracjuszem oraz po jego pomiarach. W tym miejscu warto wspomnieć, że na początku turnusu powinna mieć miejsce wizyta lekarska wraz z określeniem zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w ciele pacjenta.

Obecnie znalezienie miejsca, oferującego wakacje odchudzające w kurortach nie stanowi żadnego problemu. Jeśli zależy nam na maksymalnych efektach, wybierzmy hotel ze SPA, bowiem profesjonalne zabiegi stanowią znakomite uzupełnienie aktywności i diety. Pomogą zredukować cellulit, wymodelować sylwetkę, zmniejszyć obwody ciała oraz usunąć toksyny z organizmu.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wczasy odchudzające nad morzem, w górach czy nad jeziorem, mając w sobie duże pokłady motywacji, z pewnością wyniesiemy z nich same korzyści – nie tylko lepszą sylwetkę, ale również poprawę swojej codzienności poprzez praktykowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, wdrażanej na turnusie.